Skip to content

Mindfulness dla coachów – szkolenie Wojciecha Eichelbergera 23.06.2018

Uważność – zaangażowanie – przepływ

Trening uważności to, według jednego z najbardziej znanych jej nauczycieli dr Jon Kabat Zinn’a rozwijanie „szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej”.

Trening uważności wykorzystywany jest w terapii stresu i depresji w psychologii sportu, coraz częściej w biznesie oraz w coachingu. Prowadzone od kilku lat badanie naukowe nad wpływem praktyki uważności na funkcjonowanie ludzkiego mózgu wskazują, że poprawia ona w znacznym stopniu zdolność do koncentracji, radzenia sobie z emocjami, powstrzymywania reakcji stresowej, rozwijania zdolności do empatii i pozytywnych reakcji z ludźmi.

Pozytywne skutki ćwiczenia uważności dostrzegamy zawsze wtedy, gdy liczy się umiejętność utrzymania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym niełatwa do osiągnięcia w zamęcie codziennego życia, w pracy pod presją terminów i rosnących wymagań. Uważność chroni przed roztargnieniem, traceniem sił na chaotyczne działania, przed automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu. Jest koniecznym warunkiem zachowania dystansu wobec rzeczy nieważnych, skupienia uwagi na zadaniach priorytetowych i twórczego rozwiazywania problemów.

Ale przede wszystkim, uważność pozwala utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami. Trening uważności to droga do bardziej świadomego życia, do większej autonomii i poczucia, że żyje się w zgodzie z samym sobą.

Na szkoleniu nauczysz się:

➢ zasad własnego treningu uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu;

➢ rozwijania świadomości ciała, uczuć, myśli;

➢ uważności na sygnały i potrzeby ciała;

➢ radzenia sobie z rozpraszającymi myślami i pragnieniami;

➢ utrzymywania dystansu wobec zakłócających zaangażowane działanie doznań wewnętrznych i zewnętrznych;

➢ nacechowanego uważnością patrzenia na swoje plany i zadania życiowe oraz zawodowe, skupienia uwagi na rzeczywistych priorytetach;

➢ wykorzystania uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową;

➢ wykorzystania uważności jako podstawy kreatywnego myślenia i działania.

Efekty krótkoterminowe i długoterminowe:

Bezpośrednim efektem treningu uważności jest doświadczenie odprężenia, wewnętrznego spokoju, a także rozszerzonej świadomości własnego ciała, uczuć i myśli.

Jeśli zdecydujesz się wykorzystać poznane techniki do samodzielnego treningu uważności zauważysz  większą koncentrację i zaangażowanie w ważne dla siebie sprawy i zadania, bardziej twórcze podejście, rozwiniesz zdolność do radzenia sobie ze stresem, niepokojącymi myślami i uczuciami, doświadczysz większej świadomości własnych uczuć, pragnień i myśli, odczujesz poprawę relacji z innymi ludźmi.

Termin: 23.06.2018

Czas trwania zajęć: 10.00-18.00

Miejsce: Konstancin Jeziorna

Cena:  dla coachów ICC 450PLN netto (553,5 PLN brutto)

Dla pozostałych osób 500 PLN netto    (615,00 PLN brutto)

Zajęcia mają charakter warsztatowy, dlatego ilość uczestników to maksymalnie 20 osób.

Zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Buss Nykiel
e-mail: katarzynabuss@ICCpolska.com
Tel. 881 63 00 63

 

Wojciech Eichelberger

Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku. Członkiem zespołu Laboratorium pozostał do roku 2004. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles(1976) i Zen Center of Rochester(1980). W latach 1980/81 pracownik i działacz ruchu Oświaty Niezależnej.

Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: „Jak wychować szczęśliwe dzieci”, „Pomóż sobie daj światu odetchnąć”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „Zdradzony przez ojca”, „Siedem boskich pomyłek”, „Ciałko”, „Zatrzymaj się”, „Alchemia Alchemika”, „Krótko mówiąc”, „Dobra miłość”). Wiele spośród nich trafiło na listy bestsellerów i uzyskało wysokie nakłady. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej („Okna”, „Być tutaj”, „Nocny Stróż”). Publikuje wywiady, felietony i eseje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Zwierciadle”, „Charakterach”, „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Więzi”, „Życiu Duchowym”, „Pulsie Biznesu”.

Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Zamiłowania pozazawodowe: żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki.

Back To Top