skip to Main Content

Rafał Nykiel

Rafał Nykiel pracuje jako trener od 18 lat, a jako coach od 2004 roku. Posiada międzynarodową akredytację trenera coachingu International Coaching Community, organizacji zrzeszającej i kształcącej coachów na całym świecie, której kursy zostały wyróżnione Europejską Nagrodą Jakości EQA przyznawaną przez European Mentoring & Coaching Council EMCC.

W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadził około 50 certyfikacyjnych edycji szkoleń ICC i przygotował do zawodu coacha 500 osób. Posiada także jedyny w Polsce certyfikat międzynarodowego trenera Team Coachingu ICC. Jest również aktywnie działającym executive coachem i team coachem.

Najważniejsze etapy edukacji:

  • 1996 r. – Socjologia, Uniwersytet Łódzki,
  • 1998 r. – Studia Podyplomowe „Marketingowe Zarządzanie Firmą”, Uniwersytet Łódzki,
  • 2004 r. – International Coaching Certification,
  • 2007 r. – International Coaching Trainers Training, Brazylia,
  • 2016 r. – International Team Coaching Trainers Training, Portugalia.

Sprawdź nasze szkolenia

Przejrzyj listę szkoleń i znajdź to, które będzie Ci najbardziej odpowiadało. W przypadku pytań skorzystaj z formularza i napisz do nas – postaramy się udzielić szczegółowej odpowiedzi.

Od wielu lat jest wykładowcą coachingu w Szkole Głównej Handlowej, Politechnice Łódzkiej, Wyższej Szkole Menedżerskiej i Uniwersytecie Łódzkim. Swoje doświadczenie zawodowe buduje nie tylko poprzez pracę z klientami indywidualnymi w korporacjach oraz osobami prywatnymi, ale również z zespołami.

Oprócz szkoleń certyfikacyjnych ICC, Rafał prowadzi także treningi coachingu menedżerskiego, pracy z nastawieniem, budowania zespołu oraz szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Jest autorem wielu programów szkoleniowych, między innymi dla coachów, menedżerów czy superwizorów coachingu. W prowadzonych przez siebie szkoleniach wykorzystuje własne rysunki, którymi zastępuje tradycyjne prezentacje multimedialne. Co zapewnia bardzo efektywne wsparcie procesu nauki.

Z wykształcenia socjolog po studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Oprócz tego ukończył wiele specjalistycznych szkoleń, m.in. NVC, NLP, Panorama Społeczna, podejście systemowe czy coaching prowokatywny.

Rafał jest także autorem Encyklopedii Coachingu encyklopediacoachingu.pl – platformy, która w przystępny sposób porządkuje informacje na temat coachingu oraz stanowi wiarygodne i rzetelne źródło wiedzy.

Rafał spełnia się również w roli męża i ojca dwóch córek, których wychowanie jest dla niego jednym z największych, a równocześnie najprzyjemniejszych wyzwań życiowych. Wśród jego zainteresowań znajdują się filozofia Wschodu oraz praktyka uważnej obecności.

Zakres działania i klienci

Rafał pracuje zarówno z klientami indywidualnymi w korporacjach oraz osobami prywatnymi, a także zespołami. Jest autorem wielu programów szkoleniowych między innymi dla coachów, menadżerów, a także superwizorów coachingu. Rafał jest również propagatorem ujęcia systemowego i holistycznego w coachingu.

Współpracuje z wieloma uczelniami – są to między innymi Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Łódzka i Wyższa Szkoła Menadżerska.

Rekomendacje
Back To Top