Skip to content
Co nowego na szkoleniu ICC?

Co nowego na szkoleniu ICC?

Co nowego na szkoleniu ICC?

W 2017 roku obchodziłem 10 lecie pracy jako trener ICC. Co pewien czas wprowadzałem do programu zmiany, które stanowiły wsparcie całego procesu szkolenia. Przez ten czas bez zmian pozostawał i pozostaje sprawdzony i skuteczny program, który jest bazą do uzyskania certyfikatu (proces, narzędzia i ćwiczenia). Coaching, tak jak wszystko przechodzi różnego rodzaju transformacje, dlatego postanowiłem wprowadzić kolejne, ważne zmiany. Poniżej znajduje się dokładniejszy opis nowości.

  1. Zmodyfikowałem strukturę szkolenia. Będzie więcej zjazdów, ale nieco krótszych. Taki model pozwala na efektywniejsze wdrażanie zdobywanej wiedzy w praktykę coachingową. Dzięki temu uczestnicy zyskują więcej czasu na integrację wiedzy i kompetencji. Aktualnie szkolenie, od kwietniowej edycji ma strukturę 4 dni + 3 dni + 4 dni + 3 dni. Dzięki temu łatwiej przyswoić wiedzę, przećwiczyć nowe umiejętności i wdrożyć zmiany. Szkolenie zostało także przedłużone o jeden dzień, który poświęcamy na wprowadzenie dodatkowego narzędzia, do pracy z emocjami, czyli EQdo kart emocji.
  2. Pracując z moimi klientami w coachingu indywidualnym zauważyłem, że dość często pojawia się temat zarządzania emocjami. Dotyczyło to zarówno obszarów life, ale także biznes coachingu. Postanowiłem wzbogacić szkolenie I stopnia o dodatkową wiedzę z obszaru pracy z emocjami. Dlatego na szkoleniu pojawiło się kilka użytecznych ćwiczeń, wprowadzających do pracy w tym obszarze, a także nowe narzędzia użyteczne w coachingu.
  3. Żeby osiągnąć wysoką efektywność pracy w obszarze emocji potrzebne było stworzenie  uniwersalnego narzędzia, dającego wiele możliwości zastosowań. Wtedy pojawił się pomysł na zaprojektowanie kart emocji EQdo. Używając ich możesz pomóc wprowadzić realne zmiany w percepcji sytuacji problemowej, a w konsekwencji w obszarze uczuć klienta na sesji coachingowej, ale nie tylko…  Po wielu miesiącach testów w coachingu indywidualnym i na szkoleniach z przyjemnością mogę ogłosić, że narzędzie to wejdzie jako stały element do programu szkolenia.
  4. Kolejnym ważnym elementem, który doskonale się sprawdził na szkoleniu ICC jest praktyka uważności w ujęciu coachingowym. Potraktowałem tu proces mindfulnes jako element zwiększający efektywność pracy coacha w czasie sesji. Oczywiście całość ma wymiar praktyczny z niewielką domieszką teorii. Dodatkową korzyścią jest to, że poznane narzędzia można z powodzeniem wykorzystać także poza sesjami coachingowymi.
  5. Na szkoleniu pojawia się również kolejny gość. Oprócz Marty Szeszko, która wprowadza nas w świat Extended DISC, kolejny krótki warsztat prowadzi Marta Bara coach Gallup StrenghtsFinder. Każdy z uczestników otrzymuje także indywidualny raport swoich mocnych stron, wraz z krótką instrukcją jak z nich korzystać w codziennym życiu.

Każda z opisanych nowości została już przetestowana na dwóch lub trzech wcześniejszych szkoleniach i szczerze przyznam, że efekty są więcej niż satysfakcjonujące. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Rafał Nykiel

Back To Top